CastellanoCatalàEnglish

VALORS PERSONALS

LIDERATGE · DISCIPLINA · RESPONSABILITAT

COMUNICACIÓ

AMB JUGADORS · AMB PARES · AMB AMICS

FUTUR

DESENVOLUPAMENT PERSONAL · FORMACIÓ

 

filosofia02

 

Funcionament i Lideratge

La nostra FILOSOFIA D'ENTRENAMENT es basa en transmetre l'AMOR PEL TENNIS i en DONAR EL MÀXIM ESFORÇ, acceptant els reptes i estant sempre el millor preparats possible

La nostra VISIÓ és rendir al màxim en cada moment apuntant cap a la EXCEL.LÈNCIA

L'entorn a la nostra escola és de INTEGRACIÓ I COMUNICACIÓ, fent que els JUGADORS, PARES i ENTRENADORS es sentin a gust

Aprendre a COMPETIR és part del dia a dia, a la vegada que mantenim una atmosfera POSITIVA i d'UNITAT entre els jugadors

MOTIVAR, establir OBJECTIUS, ESFORÇAR-SE, mantenir una Direcció i SER CONSTANT, són valors claus que els DIRECTORS DE L'ESCOLA, Marcelo W. Rey i Lara Puig s'encarreguen d'ensenyar PERSONALMENT a tots els seus jugadors

TOPTEN TENNIS ofereix:

  • ESCOLA de TENNIS amb programes tot l'any per a tots els nivells a partir de 3 anys
  • ESCOLA DE COMPETICIÓ per als jugadors que juguen campionats individuals i per equips a partir de 8 anys
  • CASAL ESPORTIU durant LES VACANCES per als més petits i TENNIS CAMPS per als majors
  • PROGRAMA DE TENNIS PER ESCOLES. Hi ha un acord amb el CEIP VALL D'ARO de Castell d'Aro i els nens / es poden fer classes de tennis al Tipi Park. També existeixen acords amb el CEIP PEDRALTA de Santa Cristina d'Aro i amb l'escola ARDENYA de Sant Feliu de Guíxols i els nens / es poden assistir a classes de tennis a l'escola com a activitat extraescolar
  •  CLASSES PRIVADES per a totes les edats i nivells
  •  OPORTUNITAT de COMPETIR al Tipi Park en TORNEJOS inclosos en el calendari oficial de la Federació Catalana de Tennis, com les 3 proves del circuit "COPA TECNIFIBRE", el "CIRCUIT JUVENIL D'ESTIU", "TENNIS TOUR 24 HORES" ....
  •  Per als més petits, el "MINI TENNIS TOUR" que està especialment pensat per començar a jugar partits des d'edats molt primerenques
  •  LLIGA INTERNA de l'escola, per jugar durant l'hivern

     

ALTRES SERVEIS:

Planificació per a jugadors, assessorament i gestió per a l'obtenció de beques per a les universitats nord-americanes (confecció del currículum, entrevista amb l'entrenador de la Universitat ...); CAMPS d'entrenament intensiu a l'ESTRANGER ...

 

DSCN1135

 

Missió i Objetius de Topten Tennis


A la nostra escola estem compromesos i dedicats al desenvolupament de l'excel • lència en els nens i joves a través del tennis. Oferim els millors i més moderns programes de desenvolupament individual, en un marc educatiu i de suport a l'atleta-estudiant.

Ens comprometem a oferir programes específics de desenvolupament progressiu per a jugadors que vulguin competir en l'àmbit provincial, de Catalunya, d'Espanya o internacional. Apuntem a que els nostres jugadors assoleixin el seu potencial ja sigui per jugar a la lliga universitària dels Estats Units d'Amèrica (amb beca esportiva i d'estudis) o al tennis professional.

Donem assistència als jugadors de nivell nacional per arribar al rendiment que els doni l'oportunitat de competir al nivell inicial del ranking mundial.